Dla kogo?

Na staż zapraszamy studentów ostatnich lat oraz absolwentów. Szukamy pasjonatów z głową pełną pomysłów i zapałem do rozpoczęcia swojej przygody zawodowej.

Kiedy?

Staż w Netii trwa 6 miesięcy i jest płatny. Pierwsza edycja miała miejsce w 2009 roku i z roku na rok jest kontynuowana. Na zgłoszenia czekamy przez cały rok. Sam wybierasz dział, który cię interesuje.

Dlaczego w Netii?

Bo to dobre miejsce na start. Oferujemy Ci możliwość poznania specyfiki pracy
w jednej z największych firm telekomunikacyjnych, kontakt z nowinkami technologicznymi i ambitne wyzwania. Będziesz mógł uczyć się od najlepszych specjalistów, którzy są otwarci także na Twoje pomysły. W trakcie stażu możesz liczyć na nasze wsparcie i życzliwą atmosferę.

Na początku zaprosimy Cię na szkolenie wstępne, które przybliży Ci naszą firmę. Przez pierwszy miesiąc stażyści zapoznają się ze specyfiką działania firmy realizując mniej skomplikowane zadania operacyjne. W tym czasie opiekunowie stażu ocenią ich możliwości i kompetencje, by następnie przydzielić im indywidualny projekt, za który będą samodzielnie odpowiadać.

Podczas realizacji wyznaczonego zadania będzie można w każdej chwili zasięgnąć opinii opiekuna stażu, zarówno w kwestiach merytorycznych, jak i miękkich np. praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania projektem lub organizacji pracy.

Na koniec programu stażyści prezentują efekty swojego projektu swoim przełożonym oraz Dyrektorowi danego Departamentu. Na prezentację są również zapraszani przedstawiciele Działu HR. To doskonała okazja do pochwalenia się swoimi osiągnięciami i zaprezentowania posiadanych kompetencji. Stąd już tylko krok do aktywacji kariery w Netii!

Proces rekrutacji i selekcji składa się z następujących etapów:

Zarejestruj się na naszej stronie internetowej i wypełnij ankietę oraz w razie potrzeby dołącz niezbędne dokumenty. Pamiętaj, by określić w jakim dziale chcesz odbywać staż.

Po pozytywnej ocenie nadesłanych dokumentów zaprosimy Cię do udziału
w testach. Następnym etapem będzie Assessment Centre. Zyskasz cenne doświadczenia, które z pewnością przydadzą Ci się w kolejnych etapach rozwoju Twojej kariery. Dodatkowo będziesz miał okazję zdobyć wiedzę o samym sobie, poznać swoje mocne strony i obszary do rozwoju. Jeśli podsumowanie dotychczasowych etapów wypadnie dla Ciebie pozytywnie, zostaniesz zaproszony na rozmowę z przedstawicielem zespołu HR i menedżerem działu, w którym chciałbyś pracować. Opowiemy Ci o specyfice pracy i obowiązkach, a Ty będziesz mógł nam zadać ważne dla Ciebie pytania. Po rozmowach kwalifikacyjnych zapadnie ostateczna decyzja. Podejmiemy ją na podstawie oceny wszystkich etapów rekrutacji. Niezależnie od efektu tego procesu otrzymasz od nas informację zwrotną.

Staż na dobry start

(fragmenty artykułu, który ukazał się w Gazecie Studenckiej w marcu 2010)

Dla każdego studenta staż powinien być ważną rzeczą. To szansa na zdobycie doświadczenia, poznanie ludzi z branży oraz pokazanie się potencjalnemu pracodawcy od jak najlepszej strony – twierdzi Piotr Gawor, który ma za sobą sześciomiesięczny staż w Netii (…)

Zacznij stażem, skończ etatem

Żeby móc zainwestować w siebie i zdobyć staż w znanej firmie, trzeba wcześniej pokonać kontrkandydatów, przejść procesy rekrutacyjne i przekonać pracodawców, że jest się najlepszym kandydatem. Jednak ten trud się opłaca, bowiem efektem odbytego stażu, może być propozycja pracy w tej samej firmie (…)

W moim przypadku przed stażem miałem już około półtoraroczne doświadczenie w branży, a sam staż traktowałem jako możliwość rozwoju, poszerzenia horyzontów, nowe wyzwanie, a nie jako naukę od podstaw – zdradza Grzegorz Osiński, stażysta Netii z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Jak dodaje, po odbyciu stażu nie miał problemów ze znalezieniem pracy – zaznacza też, że trafił na staż „z górnej półki”.

Pewność (siebie)

Podczas stażu przekonałem się, że właśnie w tym zawodzie chcę pracować. Koledzy z mojego działu byli bardzo pomocni. Razem z nimi jeździłem do serwerowni, pomagałem rozwiązywać problemy. Jeden z kolegów pomógł mi w praktycznym przygotowaniu się do międzynarodowego egzaminu z administrowania sieciami, udostępnił mi switch, na którym mogłem ćwiczyć konfigurowanie.

wylicza jednym tchem korzyści ze stażu w Netii Piotr Gawor.

Wszyscy studenci stażyści zgodnie zwracają uwagę na to, że tego rodzaju forma pracy w firmie nie jest związana z jakąkolwiek dyskryminacją, czy zadaniami „przynieść, podaj, pozamiataj”.

Grzegorz Osiński, stażysta z Netii, już na wstępie otrzymał własne zadanie:

Został mi powierzony projekt przygotowania narzędzia do wspomagania zarządzania infrastrukturą informatyczną w dziale Data Center. Staż został podzielony na cztery różne etapy, każdy zakończony prezentacją wyników dla menadżera, dyrektora departamentu oraz opiekuna z działu HR.

Uczelnia nie pomoże

Dostanie się na staż, to wcale nie taka prosta sprawa. Student najczęściej skazany jest na swoje własne działania, nie może liczyć na wsparcie ze strony uczelni. Jest się jednak o co starać.

Musiałem przejść 3 etapy rekrutacji – wspomina Piotr Gawor. – Na pierwszym pojawiła się liczna grupa ludzi, trochę mnie to przeraziło, rozwiązywaliśmy różnego rodzaju testy. Nie było łatwo, ale po kilku dniach dowiedziałem się, że poszło mi całkiem dobrze i zostałem zaproszony na kolejny etap rekrutacji. Tym razem sprawdzane były nasze umiejętności pracy w grupie podczas realizacji projektu – tłumaczy. Grzegorz Osiński, który również był stażystą Netii, musiał liczyć na siebie – nie otrzymał wsparcia Politechniki Warszawskiej: – W moim przypadku uczelnia nie pomagała mi w znalezieniu stażu. Wszystkie procedury, testy oraz spotkania, odbywałem osobiście bez żadnego wsparcia uczelni. Jednak wiem, że istnieje na moim wydziale program, w którym to wydział podpisuje z firmą umowę o staż studenta i on płaci za staż zamiast firmy.

Na głęboką wodę

Zadowolony byłem bardzo, i jeśli miałbym możliwość ponownej aplikacji, na pewno bym to zrobił – podsumowuje swój staż Grzegorz Osiński. (…) Staż to zazwyczaj skok na głęboką wodę – student się uczy, stosuje się wobec niego taryfę ulgową, ale podejmuje jednocześnie decyzje, które mają wpływ na innych, a nie tylko na jego przyszłą karierę zawodową.

Radomir Wit

Złóż aplikację na Staż

Zarejestruj i wypełnij ankietę aby ubiegać się o staż w Netii

Aplikuj

Top Employers 2014

Top Employers 2012

Top Employers 2010

Top Employers 2010

Jesteśmy dumni z uzyskania certyfikatu, gdyż potwierdza on, iż Netia jest cenionym pracodawcą.